Pozycjonowanie właściwe

Kiedy już mamy listę trafnych słów kluczowych i stronę po optymalizacji, zabieramy się do pracy, czyli do pozycjonowania. Czym tak naprawdę zajmujemy się, pozycjonując Państwa stronę internetową?

Pozycjonowanie polega na sprawdzaniu mechanizmu działania wyszukiwarki a następnie pracy nad kodem Państwa strony internetowej. Nie jest to zadanie, które wystarczy wykonać jeden raz. Ze względu na zmieniające się algorytmy wyszukiwarek jest to proces ciągły, którego stałym celem jest zdobycie i utrzymanie pozycji na najlepszych miejscach w wyszukiwarce. Pozycjonowanie jest zatem kontynuacją poprzedniego etapu, czyli ciągłą optymalizacją – jak tłumaczy to sama anglojęzyczna nazwa usługi: Search Engine Optimalization – optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych.

Najpopularniejsza wyszukiwarka, czyli Google zmienia się każdego dnia. Wciąż poprawiana jest jej jakość, a kolejne aktualizacje algorytmów podwyższają poprzeczkę dla firm zajmujących się pozycjonowaniem.

Pozycjonowanie wymaga systematycznej pracy i dużego zaangażowania:

Dla pozycjonowania ogromne znaczenie ma właściwa optymalizacja, czyli przygotowanie serwisu internetowego do dalszych działań specjalisty SEO. Może okazać się, że Państwa strona będzie wymagała bardzo niewielu poprawek, ale może być też tak, że optymalizacja zmieni znaczną część serwisu. Istotne jest też pozyskiwanie linków przychodzących, gdyż na pozycję w wyszukiwarce wpływa m.in. ilość linków na innych stronach internetowych, kierujących do Państwa strony. Roboty wyszukiwarek odczytują zewnętrzne odnośniki jako polecenia. Im więcej takich poleceń, tym lepiej dla pozycji w wyszukiwarce. Pozyskiwanie linków prowadzących do strony internetowej jest bardzo ważnym etapem pozycjonowania.

Nasi specjaliści dokonają analizy rynku i konkurencji, na podstawie której określają strategię działania w wyszukiwarce internetowej i dobiorą najlepsze słowa kluczowe.

Już teraz wyślij do nas zapytanie ofertowe a listę słów kluczowych, dla których powinna pozycjonować się Twoja firma, otrzymasz bezpłatnie.